Stavajte objekty aké len chcete

Ako postaviť všetky typy objektov prostredníctvom modulárnych kociek EverBlock

S EverBlock je radosť stavať

Vyskúšajte nášho 3D virtuálneho staviteľa

Spájanie kociek

Každá kocka má niekoľko spájacích výstupkov, ktoré sú navrhnuté tak, aby zapadli do spodnej strany kocky nad ňou. Jednotlivé časti môžu byť skladané v interval 3”, takže 1, 2, 3, alebo 4 páry výstupkov zapadnú do kocky nad nimi.

Výstupky sú navrhnuté tak, aby zapadli do príslušných otvorov na spodnej strane kocky nad nimi, po vyvinutí tlaku. Rebrovanie spodnej strany poskytuje štrukturálnu pevnosť a tesný spoj.

Ak chcete začať, jednoducho zarovnajte kocku na kocku pod ňou a vycentrujte ju nad výstupkami, kde ju chcete pripojiť. Zatlačte, až pokým to pôjde. Kocky sú teraz spojené.

Výstupky zapadajú do tlakových otvorov na rôznych miestach


Lugs nest in friction fit receivers in various positions

Rôzne typy kociek, rozstupu výstupkov a smeru kociek

Využite kombináciu rôznych typov kociek, rozstupu výstupkov a smeru kociek, aby ste vytvorili svoj výtvor. Striedajte ich podľa potreby aby ste vytvorili unikátne návrhy a zvažujte, aký to má dopad na pevnosť štruktúry, ak sú kocky zarovnané jedna nad druhou (ak sú kocky zarovnané jedna nad druhou, vytvor nie je až tak pevný, ako keď sú kocky posunuté, t.j. jedna kocka je položená na dvoch).

Zmeňte otočenie kociek aby ste im dodali dodatočnú pevnosť a rozšírte svoj object iným smerom. Je to ideálne pre budovy, výklady a iné mnohosmerné štruktúry.

Použite menšie kocky (4 výstupky) a rôzne rozstupy (napr. kocky s 2, 4, 6 alebo 8 výstupkami) aby ste pridali detail a rozlíšenie vášho objektu podľa vaši kritérií.

Skladajte kocky a meňte smer podľa potreby

Ukončite svoj výtvor použitím ukončovacích krytov

Aby váš výtvor vyzeral, že je viac dokončený, vytvorili sme ukončovacie kocky, ktoré majú rovný povrch a je možné pripojiť ich na vrch vášho objektu. Sú používané aby zakryli spojovacie výstupky každej kocky a môžu byť použité tak, aby slúžili ako vrch stola, lavičky a iné objekty, u ktorých je potrebné, aby vyzerali, že sú dokončené..

Jednoducho položke EverBlock ukončovacie kryty na spojovacie výstupky kociek pod nimi, aby ste vytvorili čistý, rovný povrch.

Môžete tiež pripojiť poličky a panely iných výrobcov, aby ste vytvorili stoly, výklady a iné zaujímavé objekty, alebo použite poličky a stoly EverBlock.

Vystužte a posilnite váš objekt

Skladajte kocky

Skladajte kocky tak, aby vertikálne hrany neboli zarovnané, aby ste tým zvýšili pevnosť vášho objektu rovnakým spôsobom, akým murári používajú túto techniku, aby posilnili steny. Táto metóda môže byť použitá pri tvorbe dlhších alebo vyšších stien, ktoré musia odolať vetru, bočnému tlaku alebo musia držať strechu a iné objekty.


Skladajte kocky a striedajte veľkosti pre zvýšenú odolnosť tak, aby spĺňali vaše potreby a požiadavky

Použitie podporných kolíkov a tyčí

V závislosti od veľkosti, použitia alebo typu objektu, ktorý staviate, bude možné vystužiť váš objekt, aby bol dostatočne stabilný. EverBlock vystužujúce kolíky môžu byť použité pre utesnenie spoja medzi dvomi kockami a vystuženie vášho výtvoru tak, aby mohol byť prenášaný jednoduchšie v jednom kuse. Vsuňte kolíky do integrovaného kanála, ktorý prechádza každou kockou, do kocky nad alebo pod ňou. Môžete tiež použiť 1/2″ tyč, drevený kolík alebo PVC kolík alebo trubku, aby ste vystužili váš objekt. Do kanála môžu byť vsunuté aj iné podporné materiály, alebo môžu byť použité pre upevnenie objektu o zem, alebo podporu základov.


Vystužovacie kolíky sú použité pre vystuženie spojov medzi kockami

Vsuňte vystužujúce kolíky aby ste vystužili váš objekt

Po tom, čo sú vsunuté, budú kolíky a tyče držať kocky pokope, a poskytnú dodatočnú nosnosť a štrukturálnu pevnosť. Kolíky so závitmi môžu byť použité spolu s maticami pre tesné spojenie kociek a posilnenie odolnosti.

Pre viac informácii o vystužení a posilnení objektov si pozrite časť Pokročilé techniky stavania

Pridajte do svojho výtvoru poličky, stoly a prahy

EverBlock systém obsahuje police, stoly a prahy, ktoré je možné použiť vo vašich výtvoroch, čo vám umožní vytvoriť komplexný nábytok, vitríny a pracovné priestory, ako aj zjednodušiť stavanie dverí, okien a iných otvorov, ktoré si vyžadujú, aby boli kocky umiestnené nad otvor.

Každá EverBlock polica, stôl alebo prah vyrobený z lakovanej ocele má otvory, ktoré umožňujú, aby bol jednoducho položený na spojovacie výstupky na Everblock kockách, čím sa jednak vystuží objekt, a zároveň to predstavuje hladký povrch pre počítače, TV, knihy a iné veci.

Tvorba otvorov pre dvere a okná

Použite EverBlock kovový prah pre preklenutie 3 stopového otvoru medzi kockami a pre dodatočnú podporu kociek, ktoré musia byť uložené nad otvor. Prah, (ktorý môže byť použitý aj ako polička) zapadne na výstupky na kockách a vytvorí tak rovný povrch, na ktorý je možné položiť kocky a stavať ďalej.

Pre viac informácií o tom, ako pridať dvere do vášho výtvoru si pozrite časť Pokročilé techniky stavania

Výber miesta a príprava

EverBlock funguje najlepšie na zemi a odporúčame vám, aby ste začali stavať na rovnom povrchu. Rovné povrchy je jednoduchšie nájsť vo vnútri, avšak vonku môžete stavať napríklad na parkoviskách, športoviskách, ihriskách, a pod.

Ak potrebujete vytvoriť rovný povrch na ktorom by ste mohli stavať, navrhujeme, aby ste vyrovnali zem tak dobre ako sa len dá, alebo aby ste použili preglejky položené na rovnom povrchu, alebo na drevených nosníkoch, aby ste vytvorili rovný povrch. Prípadné nerovnosti, či už vonku alebo vo vnútri môžete vyrovnať drevenými podložkami.

Respektíve existuje niekoľko dodávateľov modulárnych plošín a podlahových systémov, ktorí ponúkajú ekonomické riešenia na mäkké alebo nerovné povrchy.

Rozobratie kociek

Ak chcete rozobrať váš vytvor, držte spodnú kocku a ťahajte hornú kocku smerom hore. To uvoľní tlakový spoj. Začnite od najvrchnejšieho radu kociek a postupujte smerom dole. Plochý skrutkovač je užitočný, urýchli a zjednoduší oddeľovanie kociek. Jednoducho vložte plochý skrutkovať medzi hornú a dolnú kocku a otočte ho, aby oddelil kocky.

V závislosti na spôsobe výstavby môže byť potrebné, aby ste oddelili vedľajšie kocky, aby ste sa dostali ku konkrétnej kocke o úroveň nižšie.

Ukladajte kocky aby mohli byť neskôr použité a ak je to možné, ukladajte ich na seba, aby ste ochránili spojovacie výstupky.

Vyskúšajte nášho 3D virtuálneho staviteľa
Navštívte našu knižnicu návodov

Ste pripravení začať stavať vlastné objekty?

Skúste začať stavať použitím nášho 3D virtuálneho staviteľa
alebo
nás kontaktujte